Hořicko - Kultura - Pozvánka na výstavu Úterý 23. července 2024 
Kultura
 Divadelní soubor Erben
 Divadla
 DKK Hořice
 Kina >>>
 Koncerty
 Přednášky
 Výstavy


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
5.4.2013 - Muzeum Hořice
Pozvánka na výstavu

Ve čtvrtek 11. dubna 2013 v 17 hodin v bude v hořické Galerii plastik na Gothardě slavnostně zahájena výstava Žižkovo vítězství u Hořic – historie a tradice. Výstava je pořádána k 590. výročí bitvy na Gothardě jako součást městských oslav, které proběhnou v termínu od 18. do 20. dubna letošního roku. Po vernisáži budou mít zájemci možnost navštívit gothardské tvrziště s odborným výkladem archeoložky PhDr. Evy Ulrychové.

Výstava je věnována jak vlastnímu průběhu bitvy a dozvukům Žižkova tažení v našem regionu, tak i ohlasům husitství v podobě pomníků, slavností, výstav atd. Kromě panelů s texty a doprovodným obrazovým materiálem budou vystaveny archeologické nálezy, repliky historické husitské výstroje a výzbroje a umělecké artefakty inspirované husitskou tradicí. Výstava je vhodná pro zájemce o regionální historii i pro žáky základních a středních škol, pro něž budou připraveny pracovní listy. Cestou na výstavu je možno navštívit též gothardské tvrziště s prvním pomníkem Jana Žižky z Trocnova a další husitské pomníky ve městě.

Doprovodnou akcí k této výstavě bude také přednáška PhDr. Evy Ulrychové: Bitva u Hořic v dubnu roku 1423, která se uskuteční o týden později ve čtvrtek 18. dubna od 17 hodin v přednáškovém sále městské knihovny.
Výstava v hořické Galerii plastik potrvá do 5. května 2013.

PhDr. Oldřiška Tomíčková
Městské muzeum a galerie Hořice