Hořicko - Kultura - Páteční Noc kostelů nabídne prohlídky, hudbu i divadlo Sobota 13. července 2024 
Kultura
 Divadelní soubor Erben
 Divadla
 DKK Hořice
 Kina >>>
 Koncerty
 Přednášky
 Výstavy


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
23.5.2018 - Redakce
Páteční Noc kostelů nabídne prohlídky, hudbu i divadlo


V Jičíně, Hořicích, v Nové Pace a na řadě dalších míst se v pátek 25. května připojí k celorepublikové akci Noc kostelů, jejímž cílem je přilákat do kostelů, kaplí a dalších církevních objektů veřejnost na komentované prohlídky, ale i různé kulturní programy.

V Hořicích se v pátek 25. května v 18 hodin v kostele Narození Panny Marie rozezní zvony a po přivítání se přítomní mohou těšit na setkání u varhan, na které zahraje Filip Šťovíček, následovat bude volná prohlídka kostela včetně prostoru u varhan a půdy. V 19 hodin bude následovat prohlídka kostela s knězem a ochutnávka mešního vína, od 20 do 22.20 souvislá četba Markova evangelia a poté modlitba za účastníky a město. V rámci doprovodného programu mohou děti například od 18 hodin péct perníky.

V 19 hodin se také otevře bývalá synagoga v Tovární ulici. Od 19.30 je připravena komentovaná prohlídka s diaprojekcí zachycující historii i současnost synagogy a ve 20.30 začne hudební blok Různá dobrá společnost, na kterém zazní swing, dixie, blues a world music. Ve 21.30 bude slavnostně rozsvícena menóra a následovat bude zapalování svíček s prosbami za někoho či za něco.

V Jičíně se v kostele sv. Ignáce v 18 hodin uskuteční dětská mše svatá, na kterou v 19 hodin naváže dětské divadlo a dílničky a od 20 hodin pásmo Otevřený kostel. V kostele sv. Jakuba proběhne od 19.30 meditace při svíčkách a od 21.30 adorace se zpěvy z Taizé.

V Ostružně mohou zájemci od 18.00 do 20.30 zavítat na komentované prohlídky kostela Povýšení svatého Kříže.

V Nové Pace vystoupí v pátek 25. května v kostele sv. Mikuláše smíšený pěvecký sbor Foerster z Jičína.

Podrobnosti o jednotlivých akcích lze získat na www.nockostelu.cz.