Hořicko - Obce Hořicka - Regiony na Hořicku - Založí mikroregion Podchlumí Pátek 24. května 2024 
Regiony na Hořicku
 Lázeňsko
 Novobydžovsko
 Podchlumí
 Podzvičinsko


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Založí mikroregion Podchlumí

Na další společnou schůzku zástupců obcí mikroregionu Podchlumí byli pozváni i hosté, kteří seznámili přítomné s problematikou týkající se všech členských obcí. 

Zástupce jablonecké firmy přednesl záměr vybudovat společný sběrný dvůr. Společnost SKS je oprávněna k tomu vybavit a legislativně ošetřit zařízení pro odkládání různých druhů odpadů. Občané by nemuseli čekat na pravidelné svozy, ale mohli by odpad odložit na místo k tomu určené a vybavené. Pro vytipovaná místa v mikroregionu bude firma oslovena k vyjádření a posouzení této možnosti. 

Setkání byla přítomna také architektka Danica Wiedermannová. Seznámila přítomné s projektem Ovocná stezka, který zadal k vypracování Královéhradecký kraj. 

Předseda sdružení a starosta Ostroměře Tomáš Gabriel přiblížil úpravu rozpočtu na tento rok, místopředseda Miloš Adam informoval o dokončení leteckého snímkování obcí hořickým aeroklubem. Fotografie budou postupně předány obcím společně se smlouvou o používání těchto snímků. 

Starostové obcí, které mají vypracovaný plán rekonstrukce sportovišť, se přihlásili o možnost získání dotace. Jsou to Lískovice, Třebnouševes, Dobrá Voda a Konecchlumí, o grant na zlepšení zeleně má zájem Kovač. 

Na příští schůzce budou dohodnuty bližší podmínky používání loga mikroregionu, které budou ještě konzultovány s jeho autory. 


(aja )