Hořicko - Sport - Turistika - 35. ročník třídenního dálkového etapového pochodu Cestami Cyrila Boudy Neděle 25. února 2024 
Turistika
 KČT Hořice
 KČT Ostroměř
 KČT - KŽC Praha


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
35. ročník třídenního dálkového etapového pochodu Cestami Cyrila Boudy

Odbor Klubu českých turistů Nová Paka uspořádá v tradičním termínu od 29. dubna do 1. května letos již 35. ročník třídenního dálkového etapového pochodu Cestami Cyrila Boudy. Start vždy mezi 6. - 9. hodinou v novopacké sokolovně. Je možné zúčastnit se i jeden libovolný den. Celá akce je vhodná také pro cyklisty.

První den v sobotu 29. dubna jsou nasměrovány trasy na 50, 38, 23 km i dětské pochody 17 a 9 km východně od Nové Paky. Nejdelší trasa 50 km směřuje přes Stupnou, hrad Pecka, k hájence Holubí a dále na Zvičinu, Miletín, Lázně Bělohrad a do cíle v Nové Pace. Ta osmatřicetikilometrová nevede již přes Miletín po stejné trase a další jsou ještě úměrně kráceny.

Druhý den v neděli 30. dubna je putování naplánováno na západ od Nové Paky. Padesátikilometrová trasa zavede účastníky na Tábor, dále směr Košov do Libuně, dále Skalní město, Prachov, přes Železnici a Radim zpět do Nové Paky. Kratší trasa vede z Tábora do Železnice, projdete Těšínem, Radimí a budete směřovat do cíle v podkrkonošském městě. Další trasy jsou na kilometrech ještě zkráceny.

Třetí den, sváteční pondělí 1. května, trasy směřují na sever. Nejdelší, 33 km, zavede turisty přes Stupnou do Borovnice, dále na Horka u Staré Paky, Kozinec a přes Veselku, Levínskou Olešnici, Levín, Staropacká hora až na Kumburk a potom zpět do cíle v Nové Pace. Kratší putování na 21 km je stejné jako nejdelší až na Veselku a společně s dvanáctikilometrovou trasou vede do cíle v Nové Pace.

Všichni turisté by měli dojít každý den do 17 hodin, aby obdrželi malé občerstvení a účastnický diplom s kresbou Cyrila Boudy. Neváhejte, přijďte do májové přírody a malebné podkrkonošské krajiny.Josef Tauchman