Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:

Trutnovská lekce za pět (gólů)

Trutnov – Hořice 5:0 (3:0)
ŽK: 2:3
sestava Hořic: Žižka – Jančák (50. Štefan), Rychtera, Slanina, Paroulek – Procházka (75. Uher), Novák, Palm, Kulhánek Viktor – Pour, Lánský

Hořice nejely k exdiviznímu soupeři s nějakými přehnaně optimistickými vyhlídkami, ale takový debakl se nečekal. Přitom úvod utkání vyzněl pro hosty sympaticky. Ve 4. minutě postupoval Novák středem hřiště a jeho střele mnoho nechybělo. Vzápětí Palm v dobré pozici nezpracoval Novákův centr a Paroulkovu střelu z hranice šestnáctky po přihrávce Poura domácí obrana srazila na roh. Jenomže vzápětí trutnovští hráči předvedli první smrtící brejk a trestuhodně neobsazený Makovský poprvé zasunul míč do hořické branky. A ve 12. minutě již favorit vedl o dvě branky, když si hosté nepokryli náběh na hlavičku při rohovém kopu. Hořicím rozhodně nešla upřít snaha a v 17. minutě Palmovu dělovku domácí brankář vyrazil jen s obtížemi. Ve 26. a 28. minutě Trutnov dvakrát zahrozil dvěma nebezpečnými přímými kopy, které jen těsně minuly Žižkovu branku. Už to vypadalo, že hosté mají úvodní drtivý nástup domácích za sebou, když ve 33. minutě přišla další chyba na vlastní polovině a trutnovští hráči trestali potřetí do odkryté obrany – 3:0.

Po změně stran se hra alespoň opticky vyrovnala i když i nadále měli domácí převahu a každé zaváhání při hořické rozehrávce využívali k nebezpečným protiútokům, přesto se ale do vyložených šancí nedostávali. Hořice se snažily alespoň o zkorigování výsledku. Paroulkův přímý kop byl dobře umístěn, ale chybělo mu více razance, a tak domácí brankář střelu kryl. Více štěstí při něm stálo v 63. minutě po akci Palma, který přihrál Štefanovi a jeho střela skončila za zády trutnovského brankáře, leč se odrazila od brankové konstrukce ven. V 65. minutě váhal Paroulek z rozehráním míče, byl o něj obrán a trutnovský útočník samostatný nájezd na Žižku proměnil ve čtvrtou branku. A o dvě minuty se tentýž hráč krásně trefil z voleje přesně k tyči, takže i tentokrát byl Žižka bezmocný – 5:0. Závěr utkání se změnil v trutnovskou exhibici, kdy jedna hezká akce střídala druhou. Hořice se pokoušely alespoň o čestný úspěch, párkrát chyběl jen krok a když úspěchem neskončil ani brejk čtyř hráčů proti dvěma domácím obráncům, zůstaly jim jen oči pro pláč.