Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:

„Remíza s příchutí prohry“

Nový Hradec – Hořice 2:0 (0:0)
ČK: 1:0, ŽK: 4:1
sestava Hořic: Dvořák – Procházka (60. Kočí), Rychtera, Paroulek, Trejbal – Krátký, Palm (46. Kramule, 75. Kulhánek Jan), Černý, Kulhánek Viktor – Pleskot, Pour

Od začátku utkání byly Hořice lepší, ale opět doplatily na nemohoucnost při zakončení. Palm trefil gólmanovu náruč, Černého přímý kop proletěl jen těsně nad a střelu V. Kulhánka z několika metrů brankář zázračně vytáhl na roh. Z ojedinělého útoku domácích po půlhodině hry vyplynula slabá střela k tyči, se kterou si Dvořák poradil. Naopak strhnout vedení na stranu Hořic mohl Pleskot křižnou střelou nebo Palm, ale když se neprosadil ani Černý po krásném pasu V. Kulhánka, šlo se do kabin za bezbrankového stavu.

Po změně stran se hra vyrovnala a když brankou neskončily pokusy Černého, Kulhánka či Paroulka z přímého kopu, přišel celkem zákonitý trest. V 71. minutě se Novému Hradci povedl brejk a ujal se tak vedení v tomto utkání o šest bodů. V 83. minutě navíc přišla další nepřesnost při zakládání útoku, kterou domácí opět potrestali brankou. O dvě minuty později byl sice po faulu na Paroulka vyloučen domácím hráč, ale na skóre se již nic nezměnilo.

„Naděje žila hodinu“

Dvůr Králové – Hořice 3:0 (0:0)
branky: 61. Kilevník, 79. Kašajík, 84. Bělina
sestava Hořic: Dvořák – Kočí, Rychtera, Paroulek, Trejbal – Krátký (80. Kulhánek Jan), Rozsévač, Černý, Kulhánek Viktor – Pleskot, Pour

Hořice přijely na hřiště lídra s defenzivní taktikou a když se k ní přidala i zodpovědná hra celého mužstva, tak byl stav dlouhé minuty nerozhodný. Přitom již v 5. minutě první velikou šanci připravil Pour pro střílejícího Černého, ale Tomek jeho střelu z vápna reflexivně chytil. Potom se již hrálo převážně na polovině hostů, ale kromě střely Kašajíka do břevna v 15. minutě a jediné gólové šance domácích z 22. minuty, kdy z malého vápna trefil domácí hráč náruč Dvořáka, nedokázal Dvůr zformovanou obranu Hořic překonat. Naopak na druhé straně se do slibné šance dostával Krátký i Pour, ale jejich pokusy skončily mimo branku.

Po změně stran se obraz hry nezměnil. Dvůr Králové tlačil, ale obětavá hořická defenziva pracovala takřka bezchybně. Pouze Barbarič se ve 49. minutě dostával do slibné šance, ale mířil hlavou mimo. Přesně po hodině hry ale přece jen favorit recept našel. Barbarič našel zpětnou přihrávkou Kilevníka a ten zakončil přesně. V 70. minutě ještě hosté mohli srovnat skóre, když Pleskot našel křižným centrem Poura, který z voleje přeloboval chybně vyběhnuvšího brankáře Tomka, ale míč v brance neskončil. Slibný výsledek Hořice držely až do 79. minuty, kdy domácí po další pěkné kombinaci zvýšili Kašajíkem na 2:0 a o pět minut později přidal Bělina třetí pojistku. Mezitím ještě v 82. minutě Dvořák zneškodnil pokus osamoceného Barbariče.