Hořicko - Sociální služby - Novinka v hořickém domově důchodců Pátek 14. června 2024 
Sociální služby
 Ústav sociální péče pro tělesně postižené


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
28.7.2005 - www.jicinsky.net
Novinka v hořickém domově důchodců

Hořice (25.7.) - Nejen natrvalo, ale i na krátké období, se mohou v hořickém domově důchodců ubytovat senioři z města a okolí. Zdejší ústav začíná v těchto dnech poskytovat starším obyvatelům novou službu - přechodný pobyt. Chce tak umožnit lidem vyššího věku život v domácím prostředí a pouze v nutných případech jim zajistit odpovídající péči, pokud o to sami nebo jejich rodiny požádají.

„Senioři, kteří žijí v samostatné domácnosti a spoléhají na pomoc například svých blízkých, mohou v případě potřeby na přechodnou dobu využít služeb domova důchodců,“ uvedl starosta Ladislav Vrba s tím, že městská rada tuto aktivitu přivítala. Podle ředitelky domova Heleny Kunešové zařízení nyní nabízí krátkodobý pobyt na takzvaném pečovatelsko-ošetřovatelském lůžku.

„Naší snahou je umožnit co největšímu počtu obyvatel v důchodovém věku život v jejich domácím prostředí a zároveň vyjít vstříc rodinám, které chtějí plnit svou vícegenerační roli. Proto jsme se ve spolupráci s městem rozhodli zajistit přechodný pobyt,“ uvedla Kunešová.

Upřesnila, že tato nabídka má usnadnit situaci zejména rodinám, které kvůli pracovnímu vytížení nebo z jiných důvodů nemohou na přechodnou dobu poskytovat svým rodičům nebo příbuzným pomoc.


(jn)