Hořicko - Sociální služby - Budou finance na rekonstrukci domova důchodců? Pátek 24. května 2024 
Sociální služby
 Ústav sociální péče pro tělesně postižené


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Budou finance na rekonstrukci domova důchodců?

V areálu hořického domova důchodců je plánována rekonstrukce, radnice má přislíbenou finanční dotaci. Záležitost se však komplikuje navýšením potřebné částky, a to z původních 28 milionů korun na nutných čtyřicet .

Původně jsme počítali s osmimilionovým podílem města. Avšak nárůst na dvacet milionů je příliš, proto jednáme o navýšení státního podílu, informuje místostarosta Jaroslav Vácha.

Rekonstrukce je možná pouze s přispěním ministerstva práce a sociálních věcí, které mělo poskytnout vyjádření do 10. ledna, avšak ani v těchto dnech hořická radnice nemá jasné stanovisko.

Investice je založena na příslibu významné dotace ministerstva, informoval místostarosta Vácha již na veřejném zasedání zastupitelstva. Modernizace by spočívala ve zlepšení technického stavu budovy a zlepšení prostředí seniorů. Byl by snížen počet lůžek na pokojích a celkový počet obyvatel na počet zhruba 110. Zařízení musí vyhovovat současným předpisům i normám požárním a hygienickým. Renovována by byla v první řadě například prádelna. Tepelný komfort by zajistila výměna oken a zateplení budovy, avšak kvůli nákladnosti nebylo možné zařadit tyto práce na první místo.

Kvůli novým hygienickým předpisům již byl opraven a nově vybaven stravovací provoz, a to bez přerušení chodu celého zařízení.

Jak jsme již informovali, nastala také změna ve vedení zařízení: ředitelkou se po odchodu Heleny Kunešové do důchodu stala Zorka Müllerová. Absolvovala již četná jednání v souvislosti s novým zákonem o poskytování sociálních služeb, který vstoupil v platnost od ledna tohoto roku. S ním souvisejí změny v chodu a financování provozu podobných zařízení, se kterými ještě čtenáře seznámíme.


Alena Kaňková
Jičínský deník - 26.1.2007