Hořicko - Kultura - Výstavy - Igráček bude! Sobota 2. července 2022 
Kultura
 Divadelní soubor Erben
 Divadla
 DKK Hořice
 Kina >>>
 Koncerty
 Přednášky
 Výstavy


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
10.5.2020 - Redakce
Igráček bude!
Od 11. května vláda povolila zprovoznění muzeí a galerií, kin, divadel i cirkusů. Vše za dodržení stanovených limitů a bezpečnostních opatření.

Takhle vypadala původní postavička Igráčka. Ilustrační foto. | Foto: EFKO Městské muzeum Hořice a Masarykova věž samostatnosti otevřou svoje brány pro veřejnost v úterý 12. května. Aktuálně je ve Štorchově síni hořického muzea nainstalována výstava Fenomén Igráček.
Paradoxně v den, kdy byla expozice připravena k otevření, byla vyhlášena koronavirová karanténa. Naštěstí je přehlídka slavných figurek, která potěší především nejmenší návštěvníky a jejich rodiče, k vidění v prodlouženém termínu.
„Podařilo se nám posunout výpůjčku výstavy do konce května, jinak měla trvat jen do Velikonoc,“ vysvětluje Oldřiška Tomíčková z hořického muzea, které bude přístupné podle běžné otevírací doby. Počet osob bude limitována do počtu dvaceti.
Výstava Fenomén Igráček dokumentuje více než čtyřicetiletou historii slavné figurky, která v posledních letech doznala i drobných obměn a nových profesí. Zajímavostí jsou figurky Napoleonova kuchaře a paní Líčkové, hrdinů legendy o Hořické trubičce.