Hořicko - Úřady - Hořice se dočkají páteřní komunikace Pátek 24. května 2024 
Úřady
 Biskupství v Hr.Králové
 Česká pošta s.p. - Hořice
 Čs. insp. živ. prostř. HK
 Čs. školní inspekce HK
 Finanční úřad Hořice
 Hasiči Centrála
 Hasiči KH kraje
 Katastr.úřad Jičín
 Kr. hygienická st. HK
 Královéhradecký KÚ
 Městský úřad Hořice
 Okr.hygienická st. Jičín
 Okresní úřad Jičín
 Pozemkový fond
 Státní zástupci
 Úřad práce Jičín


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Hořice se dočkají páteřní komunikace

Výstavba nové páteřní komunikace, která spojí centrum města se stávajícím obchvatem a v budoucnu s rychlostní silnicí od Liberce na Hradec Králové, se začne stavět během několika příštích dnů. Problémy s dopravou v Hořicích pomůže vyřešit už příští rok na podzim, kdy se očekává její zprovoznění. „Výstavba přivaděče z obchvatu má klíčový význam a pro město znamená zásadní průlom v oblasti dopravy. Nová silnice pomůže výrazně zklidnit provoz především v úseku Husovy ulice, která dnes slouží především pro tranzitní dopravu. Vozidla, která městem pouze projíždějí ve směru na Bělohrad, Miletín a Dvůr Králové, už nebudou muset jezdit kolem několika škol a husté zástavby,“ hodnotí význam téměř dvacetimilionové investice hořický starosta Ladislav Vrba.

Město se na akci podle vedoucího radnice Jaroslava Vaise bude podílet zhruba třemi miliony korun. Na své náklady postaví chodníky a veřejné osvětlení, veškeré další výdaje zaplatí z rozpočtu kraj. Ten by jinak podle dostupných informací musel nejspíš provést protihluková opatření v Husově ulici, kde rušná doprava působí na okolní zástavbu a hladina hluku by tam patrně překročila nové a přísnější hygienické normy.

Hořice tak získají nový sjezd z obchvatu do centra, kde se napojí na kruhový objezd. Podle tajemníka pomůže jednak zpřístupnit pozemky v připravené průmyslové zóně a zároveň se stane důležitou součástí nově budovaného průtahu městem, který má odlehčit historickému jádru. Jeho další dvě etapy povedou kolem autobusového nádraží na náměstí Palackého a odtud bude pokračovat vnitroblokem podél Sladkovského ulice ke kulturnímu domu a přes horní část náměstí Jiřího z Poděbrad k městské jídelně. „Ve fázi nejvyššího stupně přípravy je nyní úsek ke Koruně,„“ poznamenal Vais. Poslední etapu vnitřního okruhu zatím komplikuje nesouhlas jednoho z majitelů tamní nemovitosti, která leží zčásti na trase plánované komunikace.