Hořicko - Úřady - Rada i zastupitelstvo Hořic Pátek 14. června 2024 
Úřady
 Biskupství v Hr.Králové
 Česká pošta s.p. - Hořice
 Čs. insp. živ. prostř. HK
 Čs. školní inspekce HK
 Finanční úřad Hořice
 Hasiči Centrála
 Hasiči KH kraje
 Katastr.úřad Jičín
 Kr. hygienická st. HK
 Královéhradecký KÚ
 Městský úřad Hořice
 Okr.hygienická st. Jičín
 Okresní úřad Jičín
 Pozemkový fond
 Státní zástupci
 Úřad práce Jičín


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Rada i zastupitelstvo Hořic

Dvě nové tváře má od úterka městská rada i zastupitelstvo v Hořicích. Na mimořádném zasedání byli v tajné volbě do rady zvoleni Ivan Doležal a Roman Vrťátko a zastupitelského mandátu se ujali Petr Draslar (Šance pro rozvoj) a Radomír Machek (US-DEU). Nahradili tak ředitelku umělecké školy Zdenku Vaškovovou a ředitele kulturního domu Jana Sezimu, kteří na své posty rezignovali před několika týdny kvůli novému zákonu o střetu zájmů.

O místo v radě tak poněkud překvapivě přišla strana US-DEU, neboť její kandidát Jaroslav Vácha, navrhovaný místo Sezimy, nezískal dostatečný počet hlasů. Ve vedení města naopak díky Doležalovi posílila ODS.

„V úvodu schůze se sice diskutovalo i o možnosti, že by rada mohla dál pracovat pouze v pětičlenném složení, zastupitelé se ale nakonec shodli, že bychom měli respektovat původní rozhodnutí o jejím početním stavu a doplnit ji o dva chybějící členy,“ informoval radní Zdeněk Lhota.

Podle Lhoty dali zastupitelé při volbě nových radních přednost tajnému hlasování. V něm se pro Ivana Doležala z dvaceti přítomných vyslovilo šestnáct zastupitelů, druhý největší počet hlasů, a to čtrnáct, získal Roman Vrťátko. Pro Jaroslava Váchu se vyslovilo devět lidí. „Hlasování mělo rychlý průběh, proběhlo jednokolově,“ doplnil Lhota.

Na začátku druhé poloviny současného volebního období si na práci v zastupitelstvu budou poprvé zvykat Radomír Machek a Petr Draslar, kteří složili slib jako nejbližší náhradníci na kandidátkách svých odstoupivších kolegů Jana Sezimy a Zdenky Vaškovové.


(jn)