Hořicko - Úřady - Starosta Vrba své působení na kraji do půl roku zváží Pondělí 15. dubna 2024 
Úřady
 Biskupství v Hr.Králové
 Česká pošta s.p. - Hořice
 Čs. insp. živ. prostř. HK
 Čs. školní inspekce HK
 Finanční úřad Hořice
 Hasiči Centrála
 Hasiči KH kraje
 Katastr.úřad Jičín
 Kr. hygienická st. HK
 Královéhradecký KÚ
 Městský úřad Hořice
 Okr.hygienická st. Jičín
 Okresní úřad Jičín
 Pozemkový fond
 Státní zástupci
 Úřad práce Jičín


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Starosta Vrba své působení na kraji do půl roku zváží

Formu svého dalšího působení na krajském úřadě v případě znovuzvolení do funkce starosty Hořic zváží Ladislav Vrba, pro kterého je podle vlastních slov radnice prioritou.

Na pondělním ustavujícím zasedání zastupitelstva budu kandidovat na místo starosty a pokud budu zvolen, mojí povinností bude v první řadě zajistit chod městského úřadu, který se od ledna stane pověřeným úřadem třetího typu,“ sdělil Ladislav Vrba. Ten současně zastává i post neuvolněného radního Královéhradeckého kraje, v jehož gesci je odbor školství, mládeže a tělovýchovy.

Myslím si, že na krajském úřadě za poslední dva roky odvádím poctivou práci. Nedostávám za ni žádný plat, pouze odměnu, která mi pokryje výlohy spojené s dopravou. Zvládat současně obě funkce je náročné časově, ale rozhodně si nemyslím, že by to bylo na úkor kvality mé práce,“ hodnotí Vrba. Podle něj totiž není jeho nepřetržitá přítomnost na krajském úřadě nezbytně nutná, což zdůvodňuje tím, že odbor školství má už zaběhnutý tým úředníků a vlastní vedení, které pracuje samostatně a kvalifikovaně“. Přesto naznačil, že v dohledné době, zhruba do půl roku, své další působení na kraji zváží.
Hradecký hejtman Pavel Bradík pro deník Právo začátkem týdne mimo jiné uvedl, že je přesvědčen, že kolega Vrba bude respektovat usnesení klubu ODS a stane se během příštího roku uvolněným radním, tedy na plný úvazek. Pravdou je, že v poslední době vnímám zvýšený tlak na mohou osobu. Situaci budu chtít v každém případě v horizontu šesti měsíců vyřešit,“ poznamenal zatím bez bližších podrobností Ladislav Vrba. Podle předchozích vyjádření je pravděpodobné, že by v takovém případě preferoval hořickou radnici.

V královéhradeckém krajském zastupitelstvu je okres zastoupen i dalšími lidmi: parlamentní poslankyní a novou členkou hořického zastupitelstva Ivou Šedivou, novopackým starostou Petrem Kuříkem, dalším novopackým zastupitelem Otakarem Rumlem a Jiřím Drškou z Jičína. Přímo v krajské radě sedí spolu s Vrbou rovněž staronový člen městského zastupitelstva v Hořicích Jaroslav Vácha.