Hořicko - Úřady - Město Hořice možná využije grantu Pondělí 5. června 2023 
Úřady
 Biskupství v Hr.Králové
 Česká pošta s.p. - Hořice
 Čs. insp. živ. prostř. HK
 Čs. školní inspekce HK
 Finanční úřad Hořice
 Hasiči Centrála
 Hasiči KH kraje
 Katastr.úřad Jičín
 Kr. hygienická st. HK
 Královéhradecký KÚ
 Městský úřad Hořice
 Okr.hygienická st. Jičín
 Okresní úřad Jičín
 Pozemkový fond
 Státní zástupci
 Úřad práce Jičín


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Město Hořice možná využije grantu

Ve městě zatím nebylo oficiálně jednáno o nutnosti zřízení funkce romského poradce ve městě. Sice z rušeného Okresního úřadu z Jičína sem byl pracovně převeden František Čakurda, původně poradce ohledně romské problematiky pro celý bývalý okres, ale ten nyní má na starost oddělení civilní obrany a ochrany, požární ochranu a náhradní vojenskou službu. Svoji práci vykonává velmi dobře, především se zájemci o civilní službu je práce náročná, říká tajemník radnice Jaroslav Vais. 

V Hořicích žádné větší problémy s romskou komunitou nejsou. Běžně s nimi na úřadě jednáme, nikdo nebyl zatím pověřen touto prací, vysvětluje ještě Vais. Pokud by tato speciální funkce byla ve městě zřízena, nebyla by pouze samostatná, ale byla by sdružena ještě s dalšími pracovními činnostmi. 

V projednávání případných problémů se nejčastěji angažuje Pavel Horváth, předseda Romského občanského sdružení. Nyní město má možnost čerpat grant z ministerstva ve výši 147 tisíc korun na výkon této funkce. Rádi bychom využili této možnosti, ale konkrétní jednání budou vedena teprve na pondělním jednání rady, říká mluvčí radnice Michal Kuchta. Nutná je i finanční spoluúčast města ve výši minimálně deseti procent. 

Právě Horváth nabídl vykonávat funkci terénního pracovníka především proto, že tuto práci jednak v podstatě vykonává, a především má velkou podporu romské komunity ve městě i okolních obcích.