Hořicko - Úřady - Na radnici v Hořicích se v květnu vrátí stavbaři Pátek 24. května 2024 
Úřady
 Biskupství v Hr.Králové
 Česká pošta s.p. - Hořice
 Čs. insp. živ. prostř. HK
 Čs. školní inspekce HK
 Finanční úřad Hořice
 Hasiči Centrála
 Hasiči KH kraje
 Katastr.úřad Jičín
 Kr. hygienická st. HK
 Královéhradecký KÚ
 Městský úřad Hořice
 Okr.hygienická st. Jičín
 Okresní úřad Jičín
 Pozemkový fond
 Státní zástupci
 Úřad práce Jičín


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
23.4.2003 - MF DNES 23.4.2003
Na radnici v Hořicích se v květnu vrátí stavbaři

Začátkem května se do radnice v Hořicích vrátí stavbaři, aby pokračovali v opravách více než sto let staré budovy v čele náměstí. Důkladnou rekonstrukcí tentokrát projde zadní trakt objektu, kde vzniknou další kanceláře pověřeného úřadu. „Po dokončení oprav se do radnice přestěhují všichni naši zaměstnanci včetně těch, kteří dnes úřadují na odloučeném pracovišti v Žižkově ulici. Obyvatelé si potom budou moci vyřídit všechny své záležitosti na jednom místě,“ uvedl tajemník hořické radnice Jaroslav Vais.

Druhou etapu rekonstrukce chce město dokončit do dvou let. „Po tuto dobu za nás bude některé oblasti na základě uzavřené smlouvy spravovat Městský úřad v Jičíně. Potom bychom rádi tyto agendy umístili do nových kanceláří na radnici,“ vysvětlil tajemník. Stavbaři zadní trakt budovy kompletně vybourají a zachovají z něj pouze obvodové zdi, do kterých postupně vestavějí nové kancelářské prostory. Stejným způsobem probíhala i rekonstrukce přední části objektu, kterou dělníci dokončili před pěti lety.

Opravy mají stát téměř padesát milionů korun. „Zatím máme k dispozici asi patnáct milionů korun z peněz určených na reformu státní správy, část nákladů uhradíme z rozpočtu města a pokusíme se získat i státní dotace. Pokud neseženeme celou částku, budeme zřejmě muset odložit opravu secesního divadelního sálu, jehož rekonstrukce bude dost nákladná a není pro chod úřadu nezbytná,“ dodal Vais.