Hořicko - Zdravotnictví - Nemocných z nachlazení o něco ubylo Úterý 23. července 2024 
Zdravotnictví
 Dětští lékaři
 Léčitelé
 Lékárny
 Nemocnice
 Odborní lékaři
 Praktičtí lékaři
 Veterináři
 Zubní ordinace


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
11.2.2006 - MFDnes 11.02.2006
Nemocných z nachlazení o něco ubylo

Lidé, kteří včera přišli navštívit své blízké do léčebny dlouhodobě nemocných v Mětské nemocnici v Hořicích, měli smůlu. Vedení nemocnice se totiž rozhodlo chránit své pacienty před chřipkou a návštěvy do odvolání zakázalo. Minulý týden počet nachlazení přibývalo, nejhorší situace byla na Jičínsku, ale v těchto dnech nemocných zase ubylo. Zatímco před týdnem na Jičínsku na sto tisíc obyvatel stonalo 2588, v tomto týdnu je nemocných 2323. „Na Jičínsku to už vypadalo na epidemii,“ řekl ředitel hořické nemocnice Ladislav Dytrych.
Podle mluvčí Krajské hygienické stanice Hany Andresové letos nejde ve většině případů o klasickou chřipku, ale o méně závažné silné dýchací obtíže, rýmu a nachlazení. „I virová onemocnění ale mohou starým lidem ublížit, zkomplikovat jejich léčení. Mnohdy i banální onemocnění pak musíme přeléčit antibiotiky,“ uvedl Dytrych.

Celkově v Královéhradeckém kraji od minulého týdne zůstalo v posteli o sedm procent lidí méně. Nejvíce nemocných je podle hygieniků mezi dětmi do pěti let, nejméně nemocní jsou lidé starší 60 let. Oproti předcházejícímu týdnu stoupl počet nemocných ve věkové kategorii od 15 do 24 let a u dětí do pěti let. Tuhý kořínek mají lidé na Náchodsku, kde jich stůně nejméně. Podle evidence je tam 1188 nemocných na 100 tisíc obyvatel.

Receptem jak chřipce předejít je podle lékařů postupné otužování, větrání a přísun vitamínů.

V Česku je nejvíce nemocných na Liberecku a v Moravskoslezském kraji. Ale nejvyšší nárůst zaznamenali zdravotníci na Pardubicku, kde se počet nemocných zvýšil o 18 procent, a na také Plzeňsku, kde bylo nemocných o deset procent více než v předcházejícím týdnu.


Regionální mutace| Mladá fronta DNES - východní Čechy (Hradec Králové)