Hořicko - Zdravotnictví - Biskup Dominik Duka požehnal v Hořicích základnímu kameni nové hospicové péči Pátek 27. ledna 2023 
Zdravotnictví
 Dětští lékaři
 Léčitelé
 Lékárny
 Nemocnice
 Odborní lékaři
 Praktičtí lékaři
 Veterináři
 Zubní ordinace


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Biskup Dominik Duka požehnal v Hořicích základnímu kameni nové hospicové péči

Královéhradecký biskup Dominik Duka požehnal ve středu v Hořicích základnímu kameni nové hospicové péče. Tu chce začít v krátké době nabízet místní sdružení Duha umírajícím lidem, kteří trpí onkologickým onemocněním, a jejich blízkým.

„V první fázi chceme začít s půjčováním různých zdravotnických pomůcek, například polohovacích postelí, pacientům, o které se stará rodina v jejich domácím prostředí,“ řekla zakladatelka Hospicového sdružení Duha Jana Sieberová. Nově vznikající středisko počítá i s tím, že pacientům, kteří se nacházejí v nejtěžším stadiu nevyléčitelné nemoci, bude poskytovat i lékařskou péči s podáváním léků na tišení bolesti, základní ošetření, nabízet poradenství a další služby. Stále ale čeká na vyjádření zdravotních pojišťoven, které se dosud nedohodly na způsobu financování této mobilní hospicové péče.

„Máme tým, jehož členem je i zkušený lékař, a už se nám hlásí i řada dobrovolníků, kteří jsou ochotni pomáhat umírajícím. Jsem ráda, že se vzedmula taková vlna solidarity, protože péče tohoto typu u nás citelně schází,“ říká Sieberová.

Podporu novému sdružení kromě hejtmana kraje Lubomíra France vyjádřila například i Marie Svatošová, zakladatelka hospicového hnutí v České republice. Také ona doufá, že se v Hořicích podaří časem vybudovat i kamenný hospic s několika ošetřovatelskými lůžky. Právě Svatošová stála u zrodu zatím jediného zařízení tohoto typu v Hradeckém kraji, které už několik let funguje pod názvem Hospic Anežky České v Červeném Kostelci.


(jn)