Hořicko - Zdravotnictví - Hospicové sdružení získalo pavilon v nemocnici Sobota 28. května 2022 
Zdravotnictví
 Dětští lékaři
 Léčitelé
 Lékárny
 Nemocnice
 Odborní lékaři
 Praktičtí lékaři
 Veterináři
 Zubní ordinace


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
12.7.2009 - mfdnes.newtonit.cz
Hospicové sdružení získalo pavilon v nemocnici

Hospicové sdružení Duha, které chce v Hořicích nabídnout pomocnou ruku rodinám pečujícím o pacienty v nejtěžších stádiích nevyléčitelných nemocí, získalo od místní radnice do dlouhodobého pronájmu jeden z pavilonů v městské nemocnici. Ještě letos sdružení zřídí v nových prostorách půjčovnu pomůcek a příští rok by chtělo otevřít několik rodinných pokojů pro ubytování nemocných spolu s příbuznými.

„Zatím fungujeme trochu improvizovaně. V této chvíli dokážeme našim klientům zprostředkovat zapůjčení pomůcek pro domácí péči o onkologicky nemocné pacienty. Pro rozšíření našich služeb nám zatím chyběly vhodné prostory,“ uvedla zakladatelka hořického Hospicového sdružení Duha Jana Sieberová.
Patnáctiletý bezplatný pronájem bývalého pavilonu pro pacienty s infekčními chorobami v městské nemocnici, který již schválili hořičtí zastupitelé, by měl problémy sdružení s chybějícím zázemím vyřešit.

„Dlouhodobý pronájem je pro nás důležitý i kvůli žádostem o dotace, které chceme využít k pokrytí nákladů na provoz i na stavební úpravy v získaných prostorách. Bez nich nejsme schopni splnit hygienické normy,“ sdělila Sieberová.

Odhadla, že sdružení bude na uskutečnění svých záměrů potřebovat 5 až 10 milionů korun, které by chtělo v příštím roce získat prostřednictvím státních a krajských dotací. Další peníze by sdružení rádo vybralo od dárců.

„Začneme regulérní půjčovnou pomůcek, kterou bychom v nových prostorách chtěli rozjet ještě do konce letošního roku. V další etapě projektu zřídíme pro ubytování nemocných spolu s příbuznými několik pokojů, jež budou k dispozici rodinám, které už nebudou schopny zvládnout náročnou péči v domácích podmínkách,“ informovala Sieberová. Sdružení Duha chce svým klientům postupně nabídnout i lékařskou péči s poskytováním léků na tlumení bolesti a se základním ošetřením, péči nižšího zdravotního personálu, poradenství i duchovní a psychologickou pomoc.

Zřízení teprve druhého zařízení s hospicovou péčí v Královéhradeckém kraji se hořické radnici zamlouvá. „Je to další služba, která zatím ve městě chybí. Do areálu léčebny dlouhodobě nemocných v městské nemocnici se tento druh péče hodí. Hospic sice z městského rozpočtu financovat nemůžeme, ale jsme připraveni sdružení Duha pomoci s vyhledáváním vhodných dotačních titulů,“ řekl hořický starosta Ivan Doležal.


Ivan Truhlička
Regionální mutace| Mladá fronta DNES - východní Čechy (hradec králové)