Hořicko - Zdravotnictví - Den otevřených dveří v Centru domácí hospicové péče Hořice Pátek 24. května 2024 
Zdravotnictví
 Dětští lékaři
 Léčitelé
 Lékárny
 Nemocnice
 Odborní lékaři
 Praktičtí lékaři
 Veterináři
 Zubní ordinace


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Den otevřených dveří v Centru domácí hospicové péče Hořice

Den hospicové a paliativní péče je celosvětová akce, jejíž ústřední téma zní „Mnoho nemocí, mnoho životů, mnoho hlasů – paliativní péče u nepřenosných onemocnění“, což jsou kardiovaskulární a chronické respirační choroby, rakovina, cukrovka.

V rámci tohoto dne bude v pátek 7.října pro veřejnost otevřeno hořické Centrum domácí hospicové péče (DHP), kde budete mít možnost seznámit se se zdravotníky a dobrovolníky o.s. Duha a prohlédnout si zdravotnické pomůcky, které slouží k lepší kvalitě péče o převážně onkologicky nemocné pacienty.

Pro návštěvníky je připravena beseda na téma Domácí hospicová péče a její integrace do zdravotnického systému. Podívat se můžete přijít od 10 do 17 hodin.

Hospicové občanské sdružení Duha nabízí péči o nevyléčitelně nemocné a umírající v domácím prostředí. Jde o odbornou komplexní péči pro pacienta v konečném stadiu nemoci. Podílí se na ní tým odborníků, kteří se starají o pacienta a poskytují podporu jeho rodinným příslušníkům.

Paliativní péče přináší nemocnému jistotu, že nebude trpět nesnesitelnou bolestí a budou zmírňovány další nepříznivé příznaky zhoršujícího se zdravotního stavu. A jejím cílem je kvalita posledních týdnů a dnů života. Pavla Škaloudová