Hořicko - Volný čas - Bělohradská Strašidelná Bažantnice s rekordní účastí Úterý 7. února 2023 
Volný čas
 Bona Vita pěvecký sbor
 Dům dětí a mládeže
 Disco Mlejn Sádová
 Hrady a zámky >>>
 Hvězdárna Hr.Králové
 Junák Hořice
 Koupaliště
 Muzea, galerie >>>
 Naučné stezky >>>
 Sportcentrum Hořice
 ZOO Dvůr Králové n.L.


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Bělohradská Strašidelná Bažantnice s rekordní účastí

Pohádková strašidla asi v sobotu dělala něco špatně. Namísto aby dobrodruhy odrazovala vstoupit do lesa, vítala je s otevřenou náručí. Konala se Strašidelná Bažantnice a do lesíku za městem vstoupilo více než deset tisíc návštěvníků.

Uvítala je nejenom strašidla, jako třeba hejkalové, ale i další pohádkové postavičky z klasických i moderních příběhů. Nechyběly tedy víly, král s královnou, čerti, ale i žáky ze Školy čar a kouzel v Bradavicích nebo rodina Flinstonova, která přicestovala časem až z doby kamenné.

Proud lidí byl rekordní, ale bylo patrné, že organizátoři s desetitisícovou účastí počítali. I když v úvodu – stezka byla otevřena v 16.30 – se u startu vytvořila fronta, do hodiny se rozprostřela po celé trase. Tlačenice proto nevznikla.

Před budovou Anenských lázní tok lidí usměrňovala Šmoulinka Lucka. Radila jim, jakou cestou mají jít, aby se vyhnuli frontám.

„Je to paráda. Byla jsem připravena, že přijde spousta lidí, ale takové množství jsem nečekala," pochlibila se Šmoulinka, jejíž vlasy nabraly poněkud moderního zrzavého odstínu. „Moje role přišla tak nějak sama. Kamarádka mě přesvědčila s tím, že si vybereme, za co půjdeme. Původně jsem měla být jiný šmoula, ale skončila jsem jako taková moderní Šmoulinka," svěřila se její představitelka. Původně si měla střihnout zrzavou Sašetku.

Jenže Sašetka nosí růžové lacláče, a ty opravdu nebyly k sehnání.

Na Strašidelnou Bažantnici se přijely podívat celé rodiny. „Jsme tu počtvrté. Bydlíme kousek od Bělohradu. Nejvíce se děti bojí samozřejmě čertů a lidožroutů. Jinak se těší úplně na všechno, už o Bažantnici básní celý týden," uvedla Petra Vtípilová, vedle níž kráčel její synek Richard.

Zato mladý hrdina Matěj Havel se těšil na něco jiného. Zajímají ho modernější příběhy. „Těším se na Avátary, ten film mám rád. A taky na na čerty," zamyslel se.

„Jeden můj dobrodruh z toho ještě nemá rozum a ten starší se moc těší na Flinstoneovy, kteří tu prý také mají být," sdělila další účastnice, maminka Lucie Ponerová.

Autor: Jan Jireš


http://jicinsky.denik.cz/galerie