Hořicko - Ekonomika - Společnost Hacar chce zvýšit obrat Pátek 24. května 2024 
Hořicko
 Aktuality
 Ankety >>>
 Ekonomika
 Fotogalerie >>>
 Historie >>>
 Kultura >>>
 Obce Hořicka >>>
 Příroda
 Rozhovory >>>
 Sociální služby >>>
 Speciality regionu
 Sport >>>
 Školy >>>
 Úřady >>>
 Volný čas >>>
 Zdravotnictví >>>


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
13.4.2004 - MFDnes 13.4.2004
Společnost Hacar chce zvýšit obrat

Hradec Králové Královéhradecká společnost Hacar, která vyrábí speciální nástavby pro nákladní a užitková vozidla, ovládla v oblasti výroby nástaveb již pětinu tuzemského trhu. Letos firma navíc plánuje zvýšení obratu z loňských 167 na 230 miliónů korun.

„K letošnímu růstu tržeb by kromě montáže speciálních nástaveb a opravárenské činnosti měl přispět i prodej nových terénních vozů Santana, který jsme zahájili letos v lednu. Jde o španělský automobil, jehož základem je známý Land Rover. Je vhodný pro pohyb v těžkém terénu a zatím jej kupují především energetické a lesnické firmy,“ řekl generální ředitel podniku Jaroslav Fiedler.

Firma v loňském roce vyrobila 220 kusů různých nástaveb ve dvaceti základních typech. „Jde o specializovanou výrobu, kdy každý typ nástavby je vlastně originál. Se vstupem Česka do Evropské unie očekáváme zvýšení poptávky, protože zpřísněné normy pro přepravu potravin se dotknou i některých druhů, k jejichž transportu zatím stačila korba s plachtou,“ dodal Fiedler.

Hacar Hradec Králové zaměstnává v závodech Hořice v Podkrkonoší, Trutnov a Hradec Králové 196 lidí. Firma, která část produkce exportuje na Slovensko a do Spolkové republiky Německo, zakončila loňský rok čistým ziskem čtyř miliónů korun a pro letošní rok počítá s jeho mírným růstem.


(mil)