Hořicko - Ekonomika - Francouzi kupují českého výrobce sýrů Úterý 23. července 2024 
Hořicko
 Aktuality
 Ankety >>>
 Ekonomika
 Fotogalerie >>>
 Historie >>>
 Kultura >>>
 Obce Hořicka >>>
 Příroda
 Rozhovory >>>
 Sociální služby >>>
 Speciality regionu
 Sport >>>
 Školy >>>
 Úřady >>>
 Volný čas >>>
 Zdravotnictví >>>


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
16.5.2006 - MF Dnes 16.05.2006
Francouzi kupují českého výrobce sýrů

Francouzská mlékárenská společnost Lactalis, jednička na evropském trhu se sýry, která v Česku prodává sýry a másla pod značkou Président, kupuje českou mlékárenskou skupinu Promil.

Mezi výrobky Promilu, který ještě koncem roku tížily finanční problémy, patří například tavený sýr Hořec nebo Krkonošský ementál. Skupina je v Česku jedničkou na trhu strouhaných sýrů a dvojka v plátkových sýrech.

V tiskové zprávě francouzská společnost uvádí, že Lactalis kupuje mlékárny od hlavního akcionáře, společnosti Alimpex Food. Vedení Alimpexu se k obchodu nechtělo vyjádřit. Lactalis svůj obchod v Česku komentuje jako další rozšíření výroby po Polsku. „Tato investice nám umožní posílit naši pozici v České republice. Je to pokračování investice, kterou jsme uskutečnili v Polsku,“ uvedl Luc Morelon z Lactalisu. „Promil nám umožní rozšířit náš sortiment sýrů na českém trhu,“ dodává Morelon, který nechce mluvit o tom, jestli zachová původní české značky sýrů.

Lactalis podle tiskové zprávy kupuje Krkonošské sýrárny v Kruhu u Jilemnice a mlékárny v Dřevěnicích a Nymburku, jež patří do skupiny Promil. Ve zprávě se však nehovoří o mlékárně v Novém Bydžově, která je také součástí skupiny.

Promil měl před časem finanční potíže, o práci tehdy přišlo na 250 lidí. Jeho dceřiná společnost Krkonošské sýrárny v Jičíně mlékárenskou produkci ukončila úplně.

V Novém Bydžově se výrobu podařilo v lednu obnovit, mlékárna má nyní kolem sedmdesáti zaměstnanců.