Hořicko - Ekonomika - O hořický areál zkrachovalé firmy HACAR není zájem Čtvrtek 23. května 2024 
Hořicko
 Aktuality
 Ankety >>>
 Ekonomika
 Fotogalerie >>>
 Historie >>>
 Kultura >>>
 Obce Hořicka >>>
 Příroda
 Rozhovory >>>
 Sociální služby >>>
 Speciality regionu
 Sport >>>
 Školy >>>
 Úřady >>>
 Volný čas >>>
 Zdravotnictví >>>


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
26.11.2011 - ČTK
O hořický areál zkrachovalé firmy HACAR není zájem

Rozsáhlý tovární areál zkrachovalé firmy Hacar v Hradci Králové koupila společnost Detos, která v říjnovém výběrovém řízení nabídla nejvyšších 21 milionů korun. „Areál má nový majitel převzít příští týden," uvedl insolvenční správce Hacaru David Jánošík. Na prodej druhého areálu v Hořicích správce tento týden vypsal výběrové řízení.

Hradecký areál zkrachovalé firmy má rozlohu 2,3 hektaru a leží nedaleko centra krajského města ve čtvrti Kukleny. Výroba v něm již neběží, objekty jsou prázdné. Firma Hacar se zabývala výrobou automobilových nástaveb a prodejem a opravami nákladních automobilů. V konkurzu je od února 2011. „Areál je velmi zanedbaný, chceme jej dát do pořádku, zprovoznit a pronajímat," řekl jednatel firmy Detos.

Hořický areál Hacaru o rozloze asi 2,1 hektaru byl letos již ve třech dražbách. Nikdo jej však nevydražil, přestože se cena postupně snižovala až na 8,5 milionu korun. Ani na poslední aukci 10. listopadu se zájemce nenašel. Věřitelé pak pořádání další dražby odmítli a rozhodli se pro výběrové řízení, podobně jako u hradeckého areálu.

Do konkurzu Hacaru se přihlásilo 58 věřitelů, jejichž celkové pohledávky se pohybují kolem 55 milionů korun. Na začátku února 2011 měl Hacar 16 zaměstnanců, v minulosti zaměstnával kolem 200 lidí. počátky společnosti, která byla před rokem 1995 známá jako ČSAO Hradec Králové, sahají do roku 1929.