Hořicko - Ekonomika - D35 v úseku Sádová - Hořice Pátek 14. června 2024 
Hořicko
 Aktuality
 Ankety >>>
 Ekonomika
 Fotogalerie >>>
 Historie >>>
 Kultura >>>
 Obce Hořicka >>>
 Příroda
 Rozhovory >>>
 Sociální služby >>>
 Speciality regionu
 Sport >>>
 Školy >>>
 Úřady >>>
 Volný čas >>>
 Zdravotnictví >>>


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
20.12.2022 - zdopravy.cz
D35 v úseku Sádová - Hořice

Ředitelství silnic začalo vybírat zhotovitele další části dálnice. V tendru s hodnotou 3,5 miliardy korun začala hledat firmu, která postaví 10,45 kilometrů dlouhá úsek D35 z úseku ze Sadové do Hořic.

Na Twitteru to oznámil generální ředitel ŘSD Radek Mátl. Stavba má aktuálně pravomocné stavební povolení. „Dokončuje se majetkoprávní příprava. Na stavbě aktuálně probíhá rozsáhlý archeologický výzkum,“ dodal Mátl.

Archeologický průzkum provádí společnost Eurovia ve spolupráci s Univerzitou Hradec Králové. Rozsahem jde o jednu z největších akcí na archeologický průzkum u tuzemských dopravních staveb. „Na D11 Hradec – Jaroměř a D35 Opatovice – Ostrov to bylo v podobném rozsahu, ale tady se čekají opravdu velké nálezy,“ řekl v létě Mátl.

Odhadovaná cena zakázky stoupla, ještě v létě ŘSD počítalo s 3,169 miliardami korun. Detailně je projekt popsán v letáku ŘSD. Půjde o jednu ze součástí zrychlení spojení mezi Hradcem Králové a Jičínem, později už v nedálničním profilu do Turnova a Liberce. Sousední úseky do Úlibic a do Plotiště zatím nemají stavební povolení. V jednom ohledu je stát na dálnici už připraven: Policie České republiky zde na začátku loňského října otevřela dálniční oddělení. Hotovo by mělo být v roce 2026.