Hořicko - Ekonomika - Zhotovitel dálnice D35 mezi Sadovou a Hořicemi Úterý 23. července 2024 
Hořicko
 Aktuality
 Ankety >>>
 Ekonomika
 Fotogalerie >>>
 Historie >>>
 Kultura >>>
 Obce Hořicka >>>
 Příroda
 Rozhovory >>>
 Sociální služby >>>
 Speciality regionu
 Sport >>>
 Školy >>>
 Úřady >>>
 Volný čas >>>
 Zdravotnictví >>>


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Zhotovitel dálnice D35 mezi Sadovou a Hořicemi

Úsek dálnice D35 mezi Hořicemi na Jičínsku a Sadovou na Hradecku postaví za 2,44 miliardy korun bez DPH sdružení firem Eurovia CS, M - Silnice a Stavby mostů. Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) vybralo její nabídku jako nejvýhodnější. Stavba by měla být hotová v roce 2025.

Na stavbu je vydáno stavební povolení v právní moci a nyní probíhá archeologický výzkum. Zahájení stavby plánujeme na podzim," uvedl na twitteru generální ředitel ŘSD Radek Mátl.


Na stavbu 10,5 kilometru dlouhého úseku Hořice - Sadová dostalo ŘSD pět nabídek. Sdružení Eurovia CS, M - Silnice a Stavby mostů nabídlo cenu představující 70 procent předpokládané ceny. Nejvyšší nabídka byla za 2,86 miliardy korun. Tendr na výběr stavební firmy ŘSD vypsalo loni v listopadu, termín pro podání nabídek vypršel 17. května.

U navazujícího úseku D35 o délce 7,5 kilometru mezi Sadovou a napojením na dálnici D11 na západním okraji Hradce Králové ŘSD předpokládá, že by v roce 2024 mohlo zahájit stavbu. Úsek by mohl motoristům začít sloužit v roce 2027.

U úseku D35 z Úlibic na Jičínsku do Hořic má ŘSD od dubna stavební povolení. V roce 2024 by ŘSD na úsek chtělo vybrat stavební firmu a ve druhém pololetí stavbu o délce přes 16 kilometrů zahájit. V letošním čtvrtém čtvrtletí by na úseku měl začít archeologický průzkum. Úsek by mohl být hotový v roce 2027. U dálničního obchvatu Úlibic ŘSD počítá se zahájením stavby v roce 2025 a otevřením v roce 2028.