Hořicko - Ekonomika - Filipa PARK HOŘICE Pátek 14. června 2024 
Hořicko
 Aktuality
 Ankety >>>
 Ekonomika
 Fotogalerie >>>
 Historie >>>
 Kultura >>>
 Obce Hořicka >>>
 Příroda
 Rozhovory >>>
 Sociální služby >>>
 Speciality regionu
 Sport >>>
 Školy >>>
 Úřady >>>
 Volný čas >>>
 Zdravotnictví >>>


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Filipa PARK HOŘICE
Za účasti místopředsedy vlády a ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky a senátora a hejtmana Královéhradeckého kraje Martina Červíčka i hořického starosty Martina Poura proběhlo v pondělí 20. listopadu slavnostní otevření moderní logistické haly v Hořicích s názvem Filipa PARK HOŘICE.

Filipa patří mezi největší české zaměstnavatele zdravotně postižených. V roce 2021 koupila od Hořic pozemky v průmyslové zóně, kde působí společnost Mileta. Stavbu logistického areálu financovala z vlastních zdrojů, bez dotací a úvěrů. Podle majitele firmy Leoše Vrbaty nové zázemí představuje pro Filipu velký milník. „Letos jsme na trhu již 25 let. Za tu dobu jsme se stali ze společnosti s pěti zaměstnanci podnikem zaměstnávajícím více než tisíc lidí a nyní poprvé v naší historii otevíráme vlastní výrobní a logistickou halu.“

Areál Filipa PARK HOŘICE, který bude mít po dokončení druhé etapy celkovou rozlohu produkční plochy 7 500 m2, splňuje nejmodernější energetické standardy (energetický štítek A+). Hala je osazena fotovoltaickými panely včetně bateriového uložiště. Vytápění budovy zajišťují tepelná čerpadla.

Druhá etapa projektu o rozloze 4 000 m2 má již vydané stavební povolení a je možné začít s realizací. Firma také jedná s městem o vybudování výjezdu z průmyslové zóny přímo na silnici I/35, dnes do ní auta musí přes město.