Hořicko - Ekonomika - Hořická Mileta se stabilizuje Středa 17. dubna 2024 
Hořicko
 Aktuality
 Ankety >>>
 Ekonomika
 Fotogalerie >>>
 Historie >>>
 Kultura >>>
 Obce Hořicka >>>
 Příroda
 Rozhovory >>>
 Sociální služby >>>
 Speciality regionu
 Sport >>>
 Školy >>>
 Úřady >>>
 Volný čas >>>
 Zdravotnictví >>>


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Hořická Mileta se stabilizuje

V současných dnech je teprve zpracovávána výroční zpráva o hospodaření akciové společnosti Mileta. Po částečné redukci počtu zaměstnanců i provozoven je nynější počet pracovníků stabilizován na 1150 lidí.

„Výhledově existuje možnost zvýšení jejich počtu, avšak bez rozšiřování již existujících provozů,“ říká předseda představenstva Dalibor Hudák. V loňském roce totiž byly uzavřeny některé provozovny - v Žacléři, v Havlíčkově Borové, Vrchlabí a Dolní Branné. Cílem bylo zefektivnit výrobu a snížit náklady na dopravu a manipulaci.

Nosným programem výroby stále zůstávají kapesníky. Díky obchodním metodám i spolupráci s dalšími firmami existuje více možností rozvíjet výrobu.

Významnou se stala produkce košiloviny, která se i vyváží. Podpůrné jsou stolový a lůžkový program - o ubrusy, damaškové a batistové lůžkoviny je trvalý zájem.

Budou-li přijatí noví zaměstnanci, pak právě především do hlavních provozoven v Hořicích. Existují ještě rezervy, mohl by případně být lépe využit fond pracovní doby ve vícesměnném provozu. Během dvou až tří týdnů má být zpracován audit o hospodaření firmy, bude tedy možné stanovit konkrétní plány rozvoje do budoucna.