Hořicko - Obce Hořicka - Oceněné Vesnice roku 2003 Úterý 23. července 2024 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dvůr Králové
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Tetín
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Oceněné Vesnice roku 2003

Do krajského kola soutěže Vesnice roku 2003 se na Královéhradecku přihlásilo 16 obcí. Komise je navštívila ve dnech 24. června až 10. července, posoudila vypracované materiály a v těchto dnech udělila ocenění. Vítězem se stala obec Deštné v Orlických horách, 

Pecka se může pyšnit krásným třetím místem. Starostka Hana Štěrbová má z úspěchu velikou radost. Peckovští nejsou v této soutěži žádnými nováčky, vloni získali Bílou stuhu za práci s mládeží a předloni Modrou stuhu za společenský život. 

Holovousy obdržely Bílou stuhu za práci s mládeží. Obec v rozpočtu vyčlenila finance na podporu výletů dětí společně s rodiči, hradí i dopravu školáků do jičínského plaveckého bazénu. 

„Snažíme se udržet málotřídku, kterou máme společně v budově s mateřskou školou v Chodovicích,“ říká starostka Martina Berdychová. Ve škole je vybavená hrnčířská dílna, děti ze školy i školky společně stanovaly na školní zahradě. Výlety do okolí - na Zvičinu, do Zoologické zahrady ve Dvoře Králové i po nejbližším okolí jsou pro děti zajímavé. 

Obecní úřad uspořádal pochod Po hřebenech hořického a mlázovického Chlumu z Holovous do Konecchlumí, kolem sousedského kříže přes Chloumky. „Snažíme se v dětech vypěstovat citovou vazbu na místo, kde vyrůstají,“ dodává ještě starostka Holovous k pozadí některých aktivit pro děti a mládež. Ještě v letošním roce bude upraven povrch fotbalového hřiště v Holovousích, na které již obdrželi dotaci z Programu obnovy venkova ve výši 180 tisíc. 

Další významné ocenění získala obec Šárovcova Lhota, a to Stuhu za kroniku. Pečlivý Karel Loner se věnuje vedení kroniky přes 20 let. „Je to jeho velký koníček, dokumentuje ilustracemi i fotograficky dění v obci,“ říká starosta Liboslav Knězáček. 

Diplom za rozvoj kulturních tradic připadl obci Dětenice. Ocenění bylo uděleno především za akci Foerstrovy Osenice, která se koná každoročně v červnu a připomíná život a dílo osenického skladatele Josefa Bohuslava Foerstra. 

Pamětní síň V Osenicích byla navíc v letošním roce zprovozněna pamětní síň Foerstrova rodu a zároveň odhaleny dvě pamětní desky. Obec usiluje i o zachování lidových tradic. Ohlas má také činnost divadelního souboru Korálka, základní škola společně s obecním úřadem zprovoznila naučnou stezku. Na obecním úřadě byli diplomem potěšeni. Upřesnili, že komise zavítala do vesnice 26. června, zhlédla videosnímek z letošních Foerstrových oslav a prověřila si další aktivity.

Královéhradecký kraj poprvé poskytne vítězům soutěže finanční odměny. Za první místo 100 tisíc korun, za druhé 50 a za třetí, které získaly dvě obce, 25 tisíc korun.


(kov,aja )