Hořicko - Obce Hořicka - Radnice v Lázních Bělohradě Sobota 13. července 2024 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dvůr Králové
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Tetín
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Radnice v Lázních Bělohradě

Z ulic lázeňského města a přilehlých obcí by měly v krátké době zmizet haldy odpadků nevyužitého stavebního materiálu a dalších nepotřebných věcí. Bělohradská radnice se rozhodla přimět místní obyvatele, aby si před domy uklidili. Pokud tak do příštího týdně neučiní, zahájí s nimi správní řízení a začne jim účtovat poplatek za užívání veřejného prostranství.

„Snažíme se , aby okolí podél cest bylo čisté a město působilo upraveně. Bohužel na některých místech přesto zůstává už několik let nepořádek, který tvoří třeba haldy písku, dřeva a dalšího materiálu. Situaci nám umožňuje řešit až nová obecní vyhláška, kterou jsme letos schválili na základě novely zákona o místních poplatcích. Podle ní je totiž možné účtovat poplatek i za využití pozemků, jejichž vlastníkem není město,“ vysvětluje vedoucí bělohradského úřadu Jitka Košťálová.

Radnice v minulých dnech rozeslala jedenatřiceti obyvatelům dopisy s fotografiemi a výzvou, aby skládky do týdne odstranili.

Košťálová říká, že město ze začátku nechce přistoupit k vybírání peněz, a proto nyní vyhlásilo generální pardon. „Kdo je ve lhůtě využije, nebude muset platit. V opačném případě zahájíme správní řízení a vyměříme poplatek za užívání veřejného prostranství, který podle druhu složeného materiálu dosahuje jedné, respektive tří korun za metr čtvereční a den,“ upřesnila tajemnice.

Poplatek pak bude účtován od chvíle, kdy město zjistilo a zdokumentovalo, že se v daném prostoru skládka nachází. „V několika případech stačilo lidi upozornit a nepořádek odstranili, aniž bychom je k tomu vyzvali písemně,“ poznamenala vedoucí radnice a doplnila, že podle vyhlášky jsou od poplatku osvobození ti majitelé nemovitostí, kteří budou potřebovat krátkodobě složit uhlí a dříví. Zvýhodněné sazby platí pro stavebníky, kteří například zablokují část komunikací lešením.

Příprava vyhlášky, která umožňuje užívání veřejných prostranství regulovat, byla prý velmi náročná. „Nebylo to jednoduché, museli jsme vytvořit soubor všech pozemků, které město považuje za veřejné prostranství, a řada údajů se musela dohledat. Jen přílohu k vyhlášce tvoří čtyřicetistránkový dokument,“ konstatuje vedoucí radnice Jitka Košťálová. Zdůraznila, že probíhající akce není ojedinělá a město bude kontroly provádět pravidelně.


(jn)