Hořicko - Obce Hořicka - Firma v Novém Bydžově zvyšuje počet zaměstnanců Pátek 14. června 2024 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dvůr Králové
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Tetín
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
31.5.2005 - MFDnes 31.5.2005
Firma v Novém Bydžově zvyšuje počet zaměstnanců

Novobydžovský výrobce průmyslových vrat chce zvýšit obrat i počet zaměstnanců

Zdvojnásobit obrat, zvýšit počet zaměstnanců a rozšířit export do Itálie a Rakouska. To si vytkl pro letošní rok novobydžovský výrobce sekčních průmyslových a garážových vrat - společnost TOORS CZ.

Za loňský rok vykázala firma obrat 120 milionů korun a letošní plán počítá s jeho zvýšením až na 250 milionů. Podnik by se tak dostal mezi významné výrobce svého oboru v Evropě, protože téměř tři čtvrtiny jeho produkce jdou na export. „Nově letos jdeme do výroby privátních vrat pro rodinné domy a soukromé objekty, jichž bychom mohli prodat za zhruba 22 milionů korun, což představuje asi tisíc prodaných vrat,“ uvedl obchodní ředitel společnosti Karel Hodač.

Podstatný růst letošního obratu zajistí firmě nedávno zahájená výroba rolovacích rychloběžných vrat s navinující se fólií. Expanzi společnosti nahrává i nově zaváděná velmi přísná certifikace podle norem Evropské unie, které dbají zejména na bezpečnost výrobků. „Proces certifikace by měl být v nejbližší době u konce. Nové normy berou vrata s pohonem jako stroj, proto sledují parametry, jako je průvzdušnost, vodovzdornost či bezpečnost, aby například garážová vrata u rodinného domku nemohla zranit malé dítě. Certifikát prokáže, že naše výrobky splňují přísné evropské bezpečnostní požadavky,“ řekl Hodač. Certifikace a následná kontrola však zřejmě vyřadí z trhu mnoho malých výrobců a drobných živnostníků, kteří vrata vyrábějí v malých sériích. Společnost TOORS CZ do výroby a vývoje nových typů vrat bude letos investovat přes deset milionů korun. „Ty půjdou hlavně na rekonstrukci další haly, automatizaci linky na výrobu vratových křídel a některých nových technologií a informačního systému,“ sdělil Hodač.

Podnik v současné době zaměstnává třiačtyřicet lidí a počítá, že ke konci roku by se jejich počet mohl vyhoupnout na rovných padesát. Kvůli zvýšení exportu nejvíc zřejmě posílí obchodní oddělení. „Chceme se více zaměřit na domácí trh v nabídce privátních vrat. Kromě tradičních exportních zemí, kterými jsou především Nizozemsko, Německo a Francie, jednáme o nových kontraktech do Itálie a Rakouska,“ dodal Hodač.
V Česku se loni podle odhadů firmy prodalo asi 10 tisíc kusů privátních vrat. Největším konkurentem Novobydžovských je německá firma Hörmann, jejíž jednatel Vít Kareš nedávno uvedl, že loni u nás podnik utržil 307 milionů korun.

TOORS CZ je společnost, jejímž majoritním vlastníkem je nizozemská firma D. W. van Wijk Holding B. V., zbytek společnosti je v držení českých fyzických osob. TOORS CZ rozběhla výrobu v roce 2000 s patnácti zaměstnanci. V prvním roce činnosti dodala odběratelům 550 vrat. Loni jich bylo už více než čtyři a půl tisíce.


Jan Hrudka