Hořicko - Obce Hořicka - Lužanský kemp provázejí spory a dluhy Úterý 23. července 2024 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dvůr Králové
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Tetín
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
11.12.2013 - www.5plus2.cz
Lužanský kemp provázejí spory a dluhy

Problémy s nájemci kempu u rybníku Marešák řeší obec Lužany rok co rok. I když zkusila zařízení provozovat sama, neuspěla. Poslední nájemkyně Andrea Šprlíková dluží obci peníze za pronájem. Spolupráce obce s nájemkyní kempu zřejmě skončí před soudem.

"Splatnost první části peněz za nájem už skončila, druhá, ve výši 200 tisíc korun je splatná do 15. prosince. Už je podaná žaloba na vymáhání té první za zhruba 300 tisíc korun plus úroky," vyčísluje resty nájemkyně lužanský starosta Martin Mittlöhner.

"Chci se dohodnout, protože obec nesplnila to, k čemu se ve smlouvě zavázala: tedy, že odečte 70 procent z toho, co jsem do zařízení investovala. Zajímavé je, že restauračnímu zařízení, které obec pronajímá zvlášť, a to je také nelogické, odpustí Lužany 100 tisíc korun za loňské investice," argumentuje Andrea Šprdlíková s tím, že jí nejde ani o celých 70 procent. Prý se ale s vedením obce nedokáže dohodnout na konečné částce, kterou by zaplatila. Myslí si, a praxe z uplynulých let to potvrzuje, že celé území kolem rybníku Marešák je podivně rozdělené, jsou tam tři vlastníci, kteří si navzájem konkurují a už ve vrátnici na hrázi přetahují zákazníky.

"Obec by to už konečně měla nějak vyřešit a hlavně začít s rekonstrukcí. S 24 chatkami bez vlastního restauračního zázemí neuděláte žádný zázrak. Sociálky jsou staré. Když to tady takhle vypadá, tak se rekreanti těžko budou vracet, v rybníku se už pomalu na začátku sezóny nedá koupat, protože voda je špinavá. To je dlouhodobý problém," popisuje poslední nájemkyně.

"Rekonstruovat je potřeba, to víme.."
"Víme o tom, že rekonstrukce je nutná, a to jak u chatek, tak u sociálního zázemí," přiznává lužanský starosta Mittlöhner. Opravu jedné chatky přitom odhaduje na šest set tisíc korun. "Vypsali jsme výběrové řízení na nového provozovatele pro rok 2014 na pronájem od 1. února do 30. listopadu. Kemp je totiž potřeba před sezónou připravit, zajistit propagaci a další věci. Před týdnem ve středu byla uzávěrka konkurzu. Přihlásil se ale jediný zájemce. Rozhodovat o něm budeme 11. prosince," upřesňuje starosta, který se netají tím, že by byl rád, kdyby se s bývalou nájemkyní dohodli na splátkovém kalendáři, než aby se přetahovali u soudu. To by podle něj mohlo vyvrcholit i exekucí.

Voda za 200 tisíc korun
Provozovatelka se v prvním roce pronájmu nestačila divit. "Faktura za vodu byla 200 tisíc korun. Na vodovodní přípojku do kempu jsou napojené i domy a chalupy v okolí. Někde se zřejmě stala chyba, kterou ale nikdo neřešil," rozhořčuje se Andrea Šprlíková. Smlouvu považuje za špatnou a nevýhodnou, o žalobě zatím neví. Podle jejího mínění je ale současná problematická situace v kempu důsledkem toho, že ji několik generací starostů neřešilo.

"Samozřejmě, že kemp je specifický tím, že tam jsou tři provozovatelé. Každý si chce udělat svůj byznys tak, jak se mu líbí. Jsou tam ale určité tlaky, je to hodně dravé konkurenční prostředí. Na návštěvníky to může působit trochu rozpačitě," připouští starosta Martin Mittlöhner.

Autor: Vlaďka Wildová