Hořicko - Obce Hořicka - V Třebnouševsi budou po roce opět volby Sobota 13. července 2024 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dvůr Králové
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Tetín
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
V Třebnouševsi budou po roce opět volby

Již třetí volby za rok a půl čekají obec Třebnouševes. Rozhádané zastupitelstvo se rozpadlo, když se reprezentanti opozičního sdružení i jejich náhradníci vzdali mandátů, a počet zastupitelů tak klesl pod zákonem požadovaných pět členů. Podobným způsobem dospěla Třebnouševes k předčasným volbám před rokem. Tehdy zástupci sdružení, které nyní obec vede, odmítli složit zastupitelský slib.

Zastupitelé zvolení za sdružení Pro spokojenou obec i jejich náhradníci se vzdali mandátů na protest proti údajnému nedostatečnému poskytování informací o financích obce v čele se starostou Pavlem Zajícem.

Opozice tvrdí, že nedostala informace o hospodaření obecní hospody, vedení obce podle kritiků neinformovalo ani o některých investicích. „Pan Zajíc si dělá, co chce. Bez souhlasu zastupitelstva vytvořili projektovou dokumentaci na mateřskou školku. To je částka 570 tisíc,“ řekl bývalý opoziční zastupitel Miroslav Vojtíšek.

Starosta Pavel Zajíc odmítl, že by cokoli činil za zády zastupitelstva. Jde podle něj pouze o snahu dostat se do vedení obce. „Když se jim to nedaří, tak kolem sebe kopou,“ uvedl s tím, že v obci bylo i několik kontrol. „Ani kontrola z ministerstva vnitra u nás nic nenašla. Kontrolovali 30 paragrafů a měli jsme dvě malá pochybení,“ podotkl starosta Zajíc. Dodal, že za jeho vedení obec získala nové veřejné osvětlení a má otevřenou školku. Hospodaření obce ovšem po trestním oznámení kontrolního a finančního výboru zastupitelstva prověřuje také policie.

Nové volby, které budou po rozpadu zastupitelstva následovat, budou již třetí za rok a půl, z toho druhé mimořádné. V řádných volbách v říjnu 2014 vyhrálo sdružení Pro spokojenou obec, které získalo čtyři ze sedmi zastupitelských křesel. Sdružení nezávislých, představující tehdejší vedení obce, mělo skončit v opozici, avšak jeho členové odmítli složit zastupitelský slib. Konaly se tak druhé volby, kde již nezávislí vyhráli. Pavel Zajíc, kterého potom zastupitelé zvolili starostou, ale ve volbách mandát nezískal. Aby v zastupitelstvu usedl, museli nejdříve odstoupit dva jiní zastupitelé ze Sdružení nezávislých. Zastupitel Zdeněk Tomášek potom hájil postup sdružení tím, že „tak se to dělá“.

Termín nových voleb stanoví ministerstvo vnitra. Dokud nevznikne nové zastupitelstvo, musí Třebnouševes hospodařit v rozpočtovém provizoriu a také nemůže žádat o dotace.