Hořicko - Obce Hořicka - Ostroměř - Rekonstrukce školy v Ostroměři: Investice se na sebe nabalují Neděle 27. listopadu 2022 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Rekonstrukce školy v Ostroměři: Investice se na sebe nabalují

Obec využila letních prázdnin a pustila se do velké rekonstrukce školního komplexu, konkrétně jídelny. Investuje do ní dva miliony korun ze svého rozpočtu.

Hlavní část prací bude dokončena na přelomu srpna a září, přesto starosta Tomáš Gabriel upozornil, že dodělávky lze očekávat ještě v prvních týdnech nového školního roku.

„Jídelna měla rovnou střechu, kvůli čemuž jsme měli poblémy se zatékáním vody. Řešilo se to pomocí nátěrů a malých oprav, což samozřejmě úplně nepomáhalo. Proto jsme se odhodlali k rekonstrukci," vysvětluje Tomáš Gabriel.

Nezůstalo jen u střechy, stavební zásahy jsou větší, než Ostroměřští předpokládali. Na paškál si vzali i sociální zařízení v jídelně a také dvojici tříd. Obci se totiž naskytla příležitost začít tyto doposud opuštěné místnosti smysluplně využívat.

Ostroměř dostala příslib, že jedna z nich by mohla posloužit hořickému hudebnímu kroužku. Na druhou učebnu zase obec obdržela evropskou dotaci přes místní akční skupinu Podchlumí. Příspěvek ve výši 200 tisíc korun bude využit pro zařízení keramické dílny.

Právě z důvodu, že budova jídelny bude nově využívána pro výuku, se vedení Ostroměři rozhodlo zrekonstruovat i sociální zařízení. K tomu je třeba přičíst dílčí úpravy.

„Je toho poměrně dost. Některé zásahy, které se původně nezdály jako nezbytné, se nakonec musely uskutečnit. Znáte to, když se hrábne do starého domu, vyvalí se problémy. Například, když jsme chtěli natáhnout drát ke keramické peci, zjistilo se, že rozvody už nevyhovují," popisuje starosta Ostroměři.

Dotace na vodovod
Druhou investiční akcí, kterou by vedení obce chtělo zrealizovat ještě letos, je prodloužení vodovodu. Měl by být zaveden do částí Domoslavice a Sylvárův Újezd.

Nad tímto záměrem visí otazníky, protože Ostroměř dosud nemá jistou dotaci. Obec o ni zažádala u ministerstva zemědělství a přestože se už dostala do užšího výběru zájemců, stále s příspěvkem nelze počítat. Celkové náklady na stavební akci se přitom pohybují okolo pěti milionů. Státní dotace by mohla pokrýt více než polovinu a starosta Tomáš Gabriel navíc věří, že jistou částkou by mohl přispět i Královéhradecký kraj.

Ostroměř se tématem prodloužení vodovodu musí zabývat. Důvod vězí v části Sylvárův Újezd. Tamější obyvatelé sice mají vodovod, avšak pouze obecní. Rada musí jednat rychle, aby o něj místní obyvatelé nepřišli. Problémem je zvýšené množství dusičnanů ve vodě. Stav ale není vysoký, a proto má Ostroměř s hygieniky vyjednanou dočasnou výjimku.

Autor: Jan Jireš