Hořicko - Obce Hořicka - Ostroměř - Nehodu sedmi aut v Ostroměři zavinil zdrogovaný řidič Neděle 27. listopadu 2022 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Nehodu sedmi aut v Ostroměři zavinil zdrogovaný řidič

 41letý řidič kamiónu, jak se později ukázalo s pozitivním testem na drogy, zavinil hromadnou bouračku, ke které došlo ve středu po třetí hodině odpoledne na silnici I/35. V ulici T. G. Masaryka se srazilo sedm aut, zraněni byli dva lidé a škoda dosáhla téměř 600 tisíc korun. Doprava na hlavním tahu ve směru na Jičín byla několik hodin řízena kyvadlově.

"Čekali jsme před zavřenými závorami a najednou jsem slyšela hrozné rány. Koukla jsem do zpětného zrcátka a to už na nás letěla dodávka, která stála za námi," uvedla Jaroslava Šedivá, jedna z přímých účastnic hromadného karambolu.

Podle prvních informací nehodu způsobil řidič kamiónu, který se zřejmě nevěnoval plně řízení, narazil do kůlny a přitom doslova hrnul stojící auta před sebou. "Naštěstí se nikomu nic vážného nestalo. Já včetně mých dvou dětí jsme vyvázli bez zranění," potvrdila Jaroslava Šedivá.

Policie až teprve ve čtvrtek po poledni upřesnila, jak ke karambolu zřejmě došlo. A potvrdila, že řetězovou reakci spustil šofér nákladního Iveca s přívěsem, který jel ve směru od Jičína na Hořice a nevěnoval se přitom plně řízení auta. Měl přehlédnout stojící Seat Toledo, které řídila dvaadvacetiletá žena. "Po nárazu byl Seat Toledo odhozen do stojící Škody Octavia, a dále do kovových vrat a betonového sloupku. Octavia, ve které v tu dobu seděl třicetiletý řidič společně s třicetiletou spolujezdkyní a svojí roční dcerou, bylo nárazem odhozeno do stojícího VW Golf, a to následně do stojícího Fiatu Scudo, který vrazil do stojícího vozidla VW LT," upřesnil policejní mluvčí Aleš Brendl.

Tím však řetězová reakce neskončila. Volkswagen LT byl totiž odmrštěný do stojící Dacie Duster, a ta nakonec vrazila do vozu Jeep, který ale z místa nehody ujel. "Při dopravní nehodě se lehce zranily dvě spolujezdkyně z Fiatu Scudo a Škody Octavia. Ženy skončily v péči lékařů v Oblastní nemocnici v Jičíně, odkud byly následně propuštěny. Ke zranění dalších osob nedošlo," sdělil Brendl.

Alkohol u řidičů, kteří se přimotali do neobvyklé nehody, vyloučila policie dechovou zkouškou. Tedy kromě šoféra, který ujel. V průšvihu je řidič Iveca. Nejenže bouračku zavinil, ale jak se ukázalo, řídil zdrogovaný. Test na místě ukázal na látku Amphetamines/Methamphetamines. Lékařské vyšetření ale viník odmítl. "Policistům rovněž nepředložil ke kontrole řidičský průkaz, a to z důvodu jeho zadržení. Před několika dny měl totiž stejně jako v tomto případě řídit pod vlivem omamných a psychotropních látek," zdůraznil Aleš Brendl.

Celková škoda je předběžně vyčíslena na více než 575 tisíc korun. "Přesná příčina dopravní nehody a míra zavinění je předmětem dalšího šetření jičínských dopravních policistů," dodal Aleš Brendl.

Zásah byl kvůli většímu množství havarovaných vozidel náročný zejména časově. "Jednotka byla na místě téměř čtyři hodiny. Hasiči prováděli protipožární opatření a pomohli s naložením havarovaných vozidel na odtahovou službu," řekla mluvčí hasičů Martina Götzová.

Autor: Pavel Cajthaml, zdroj: jicinsky.denik.cz