Hořicko - Obce Hořicka - Lázně Bělohrad - Kamiony Bělohradem opět projedou Pondělí 27. září 2021 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
5.9.2008 - www.jicinsky.net
Kamiony Bělohradem opět projedou

Jen jako krátkodobá epizoda bez většího efektu skončí tento týden kontroverzní zákaz průjezdu nákladních aut lázeňským městem ve směru na Miletín. Dopravní omezení, které začalo platit před půl rokem kvůli nadměrnému hluku podél frekventované silnice, mělo řadu příznivců i odpůrců.

„V daném termínu jsme neobdrželi žádný návrh na prodloužení nebo úpravu stávajícího dopravního opatření,“ potvrdil vedoucího odboru dopravy na jičínské radnici Martin Duczynski.

„A teď už ani není v našich možnostech vydat během několika dnů nějaké nové rozhodnutí, které by na to předchozí plynule navázalo. Vzhledem k tomu, že jsme od správy a údržby silnic nedostali potřebné podklady, ke kterým by se musela navíc vyjádřit například i policie, tak není reálné případnou žádost včas vyřídit,“ komentoval situaci začátkem týdne Duczynski.

Kdy a jakým jiným způsobem se bude nevyhovující stav z hlediska hygienických limitů v Bělohradě řešit, není zatím jasné.

Od 1. září se tak režim dopravy v Lázeňské ulici vrátí do původního stavu, který platil ještě do konce letošního února. S tím se však těžko smiřuje především bělohradská radnice, která by zachování zákazu pro kamiony uvítala. Tento zájem města potvrdilo před čtrnácti dny i místní zastupitelstvo, které se vyslovilo pro zachování dopravního omezení, avšak s výjimkou pro průjezd nákladních vozidel místních podnikatelů. Část z nich totiž zákaz od počátku kritizovala.

„Z výsledků jednání kolem této záležitosti a vůbec přístupu krajské správy a údržby silnic k řešení problematiky dopravy jsem velmi zklamán. Bohužel jsem nabyl dojmu, že nás půl roku jen vodili za nos a několikrát nám vědomě lhali,“ zlobí se bělohradský starosta Pavel Šubr.

Ten také nadále trvá na tom, aby radnice obdržela výsledky měření hluku, které prý ukázaly nadměrnou hlukovou zátěž v okolních obcích, kde se zvýšil počet projíždějících nákladních aut po zavedení zákazu v Bělohradě. „Původně nám náměstek ředitele správy silnic slíbil, že nám výsledky doručí, což teď ale zase odmítá. Nevím, co před námi chtějí tajit,“ míní starosta.

Náměstek ředitele krajské správy silnic Ferdinand Křišťan však namítá, že si zástupci města mohou dokumenty kdykoliv prostudovat přímo v Hradci Králové. „V tom jim samozřejmě nikdo bránit nebude,“ prohlásil před několika dny.

Podle krajského radního Petra Kuříka, který je gestorem pro dopravu v Královéhradeckém kraji, si má město poslat na hradecké hejtmanství žádost o předložení výsledků měření, které na Bělohradsku prováděla firma Beryl. „Až ta žádost přijde, tak se k ní vyjádříme,“ poznamenal Kuřík. (jn)