Hořicko - Obce Hořicka - Lázně Bělohrad - Lázně Bělohrad: Kdo vraždil mezi klasy kukuřice? Pondělí 27. září 2021 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Lázně Bělohrad: Kdo vraždil mezi klasy kukuřice?

Když před čtrnácti dny náhodný chodec nalezl v kukuřičném poli ostatky mrtvého muže, kriminalisté jako jednu z variant prošetřovali možnost násilné smrti. To se bohužel potvrdilo.

Na sklonku července a srpna zatím neznámý pachatel zavraždil nedaleko Lázní Bělohrad na Jičínsku padesátiletého muže. „Díky provedené analýze DNA a expertíze z oboru kriminalistické daktyloskopie jsme zjistili totožnost mrtvého,“ uvedl tiskový mluvčí královéhradeckých policistů Jan Čížkovský.

Muž byl pohřešován od posledního červencového dne a bližší informace s ohledem na právě probíhající vyšetřování policie poskytnout nemůže. „Bezprostředně po těchto zjištěních byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy, a to dosud neznám pachatelem,“ dodal Čížkovský. Na další informace je ovšem policie skoupá.

Zároveň královéhradečtí policisté na úterní tiskové konferenci vyvrátili spekulace o tom, že by zmíněná vražda mohla souviset s případem, který se odehrál na Jičínsku ve stejné době. Devětadvacetiletý muž tehdy zabil dvě ženy a dítě. Za tento nepochopitelný a děsivý čin mu hrozí doživotní trest.

Přestože hradečtí kriminalisté pachatele vraždy v současnosti neznají, v jejich hledáčku se ocitl přibližně třicetiletý muž.

Policie pátrá po muži, který by mohl policistům poskytnout velmi důležitá svědectví.Policie zveřejnila popis přibližně třicetiletého muže. „V průběhu dosavadního prověřování získali kriminalisté v souvislosti s tímto případem informace o muži, který se měl v inkriminovanou dobu, tedy 31. července 2017, mezi 14. a 15. hodinou v daném místě pohybovat,“ uvedl za královéhradecké policisty Jan Čížkovský s dodatkem, že se mělo jednat o muže ve věku zhruba 30 let, robustnější postavy, výšky zhruba 180 centimetrů, s velmi krátce střiženými vlasy.

Pohybovat se mohl ve starším vozidle značky Škoda, červené, nebo vínové barvy, s nápisem na zadním okně pátých dveří. Na střeše vozidla byly takzvané hagusy – „zahrádky“. Kriminalisté přijmou buď přímé svědectví od popsaného muže, nebo uvítají jakékoliv informace od veřejnosti, které by jim pomohly zjistit totožnost tohoto muže a nalézt uvedené vozidlo. Informace přijmou buď přímo na kriminální policii Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje, tel. č.: 727 983 572, či na lince tísňového volání 158 nebo na kterékoliv služebně.

Ve stejné době, kdy se kriminalisté začali zabývat nálezem těla mrtvého muže došlo na Jičínsku k děsivému incidentu, při kterém přišly rukou devětadvacetiletého pachatele o život dvě ženy a dítě. Přestože se spekulovalo, že by případy mezi sebou mohly souviset, policie spekulace vyvrátila.

„Dle dosud zjištěných skutečností můžeme vyloučit jakoukoliv spojitost s trojnásobnou vraždou, která se v Lázních Bělohrad udála v noci z 12. na 13. srpna tohoto roku,“ dodal Čížkovský.

Další události, které otřásly Bělohradem:
*Nečekaný incident se odehrál 9. srpna na louce v Dolní Nové Vsi, kde napadl soused souseda. Útočník nejdříve slovně a potom fyzicky napadl ženu. Poté s nožem v ruce zaútočil na hospodáře. Muž skončil v nemocnici, kam byl letecky transportován. Podezřelý se k uvedenému jednání přiznal. br />
*13. srpna se v Prostřední Nové Vsi odehrála jedna z nejtragičtějších událostí v historii města – vražda tří nevinných obětí, matky Anny (55 let), dcery Markéty (29 let) a jejího dvouletého syna. Podezřelého devětadvacetiletého muže, který byl přítelem mladší ženy a byl prokazatelně pod vlivem drog, zadržela policie. Muž byl z vraždy obviněn a převezen do Vazební věznice a ústavu pro výkon zabezpečovací detence v Brně – Bohunicích.

*Den nato 14. srpna policisté šetřili další vraždu. Náhodný chodec objevil v lánu kukuřice mrtvé tělo ve značném rozkladu. Muž byl s největší pravděpodobností zavražděn 31. července 2017.

Autor: Pavel Nedbal, Iva Kovářová, zdroj: jicinsky.denik.cz